Fotografia eventowa

Fotografia reportażowa zwana również fotografią eventowa lub zdjęciami eventowymi to nic innego jak zdjęcia wykonywane podczas różnego rodzaju uroczystości firmowych, konferencji, szkoleń lub eventów.

Zdjęcia reportażowe czy też fotoreportaż to zdjęcia z łacińskiego reportare: odnosić, zawiadamiać; fr. reportage: opowiadać ma za zadanie przedstawić przebieg uroczystości w jak najbardziej ciekawy i obrazowy sposób. Wybrane mają zostać najciekawsze elementy eventu oraz pominąć zbędne unikając znużenia odbiorcy zdjęcia. Fotografia reportażowa przejmuje część roli tekstu opisującego wydarzenie ułatwiając odbiorcy w szybki i przejrzysty sposób dotarcie do danej informacji.

Zgodnie z intencją autora zdjęć materiał ma wywołać u odbiorcy określone doznania i reakcje. Oczywiście innym typem jest fotografia wojenna, społeczna a innym fotografia komercyjna. SARA STUDIO zajmuje się wykonywanie wyłącznie fotografii komercyjnej eventowej zatem doznania te są trochę innego rodzaju i z mniejszym zabarwieniem emocjonalnym ale nadal chcemy oddać klimat i emocje towarzyszące wydarzeniu.

Wykonujemy masę zdjęć eventowych i z naszego kilkunastoletniego doświadczenia wynika, iż podczas całodniowego eventu wykonujemy kilka tysięcy zdjęć, zwykle z 2 aparatów równocześnie. Daje to nam pewność, niż żadne ważne wydarzenie podczas eventu nie umknie naszej uwadze. Każde przemówienie prezentera czy wykonawców animacyjnych zostanie przez nas uwiecznione i to z dwóch różnych ujęć czy kątów.

Mamy duże doświadczenia w eventach firmowych, konferencjach, promocji produktu czy rocznicach firmowych. Nasza wieloletnia współpraca z partnerami i klientami zagranicznymi m.in. firmą CURRENCY RESEARCH, z którą spotykamy się na finansowych konferencjach na całym świecie, świadczy o najwyższym światowym poziomie naszych usług. Zapewniamy błyskawiczną obróbkę zdjęć i dostarczenie gotowych do klienta. Zdjęcia są przekazywane nawet w tym samym dniu lub najpóźniej w ciągu 24 h od zakończenia uroczystości.  To wielka rzadkość na polskim rynku.

Posiadamy najnowocześniejszy sprzęt firmy CANON i zapewniamy najlepszą jakość dostępną na rynku. Najwyższej jakości obiektywy L (LUXURY) zapewniają najlepszą ostrość i jakość fotografowanego eventu. Nasze doświadczenie i skrupulatność w działaniach gwarantują klientowi najwyższe zadowolenie z efektu końcowego.

Fotografowanie eventów czy zdjęcia reportażowe wydarzeń i uroczystości w praktyce są bardzo trudne do wykonania. Częste zmienne światło, niski poziom doświetlenia lub nawet ekstremalnie praktycznie brak światła skutecznie utrudniają wykonanie dobrego zdjęcia. Z pomocą przychodzą jasne obiektywy ze światłem na poziomie 1,4 lub 1,8 maksymalnie 2,8.

Ważnym elementem w fotografii eventowej jest wykonanie zdjęć a z ukrycia, być tak zwanym niewidzialnym aby nie rozpraszać gości, nie zasłaniać wydarzeń ze sceny, nie uprzykrzać błyskiem lampy błyskowej eventu. Nasi klienci często w trakcie eventu pytają nas czemu nie pstrykaliśmy zdjęć w czasie danego wydarzenia a my oczywiście mamy uwiecznione całe wydarzenie w szczegółach i to z dwóch obiektywów ale nie używaliśmy lamp błyskowych, nie wchodziliśmy pomiędzy gości a scenę i do tego celu użyliśmy teleobiektywów z dużym zoomem. Gratulują nam uwiecznienia całego wydarzenia w tak dyskretny sposób.

Częstym błędem fotografów eventowych jest wykonywanie zdjęć w niewłaściwym momencie np. fotografia eventowa wykonywana podczas jedzenia. Równie częstym błędem jest reżyserowanie ujęć lub ustawień gości. Lepiej uwiecznić naturalną interakcje niż próbować uzyskać sztuczny uśmiech rozmówców. Nie zarzucaj tysiącami zdjęć organizatora czy też klienta bo na to nikt nie ma czasu, przeprowadzaj weryfikacje zdjęć na bieżąco.