Zdjęcia typu packshot zapewniają przedstawienie produktu w wersji gotowej i złożonej. Packshoty to zdjęcia produktowe ukazujące produkt tak aby najlepiej oddać jego rzeczywisty wygląd. Zdjęcia packshotów to zdjęcia realistyczne, które nie są zdjęciami aranżacyjnymi. Zdjęcia te oddają wierny wygląd produktu i tym samym klient może w pełni ocenić postać wybranego produktu. Packshotami często nazywamy zdjęcia produktów przedstawiające towar w takiej postaci jak docierają do klienta, gotowe do użycia. Nie zawsze jest to oczywiście prawdą – wyjątkami są produkty do samodzielnego montażu.
Pokazać produkt
Stosowanie zdjęć typu packshot w przypadku prezentacji swoich produktów to konieczność w dzisiejszych czasach. W czasach, w których większość kupowanych produktów odbywa się przez internet niezbędne jest korzystne przedstawienie produktu. Packshoty to zdjęcia idealnie doświetlonego produktu wykonywane z wykorzystaniem oświetlenia studyjnego w profesjonalnie wyposażonym studiu fotograficznym. Wszystkie sesje zdjęciowe realizujemy we własnym studiu fotograficznym.
Fotografia produktowa, w tym szczególnie packshoty to bardzo wymagająca forma zdjęć. Wymagane są m.in. bardzo dobre oświetlenie produkty, odpowiednie tła, profesjonalne obiektywy. Również aparat fotograficzny, radio z odbiornikami aby zsynchronizować błysk lamp oraz wiele innych dodatków jak np. namiot bezcieniowy, stół bezcieniowy, blendy, itp.
Packshoty Poznań
Fotografia produktowa i zdjęcia packshot to specjalizacja Sara Studio. Zdjęcia typu packshot realizowane przez nasze studio to obecnie ok 60% wszystkich realizacji fotograficznych. 30 % to fotografia aranżacyjna i portretowa oraz 10 % fotografia eventowa, fotografia reportażowa. Fotografia typu packshot sprawia nam jednak największą przyjemność. Realizowana przez nas fotografia produktowa uwypukla zalety produktu i ukrywa wady. Sztab grafików współpracujący z naszą agencją zapewnia pełną obróbkę graficzną zdjęć. Usuwamy wszelkie wady, uszkodzenia i upiększamy produkt aby był lepiej prezentowany.
Zdjęcia packshot realizujemy z wykorzystaniem najczęściej teł białych, szarych, czarnych lub wg życzenia kolorowych – tu np. sugestia klienta. W przypadku packshotów produktów szklanych najczęściej realizuje się na tle szarym lub czarnym. Dzięki temu przezroczystość produktu jest lepiej widoczna i nie zlewała się z tłem. Zdjęcia tego typu nie wymagają szparowania czyli wycięcia z tła. Produkty chromowane lub bardzo polerowane wykonujemy w namiotach bezcieniowych. Daje do możliwość uwiecznienie na zdjęciu typu packshot produktu bez jakichkolwiek zbędnych odbić. Tła kolorowe stosujemy w przypadku gdy klient wykorzystuje na swoich stronach www lub katalogach konkretną barwę firmową. Staramy się wtedy dostosować kolor do tej barwy. Wtedy podobnie jak na zdjęciach packshotowych produktów szklanych nie szparujemy tła.
Niewielkie przedmioty
Zdjęcia packshotowe biżuterii lub małych przedmiotów zwykle wymagają stosowania obiektywów typu macro. Daje to bardzo precyzyjny efekt i duże powiększenie elementów, które w tym wypadku są bardzo istotne dla pełnego oddania wizerunku produktu. Innym produktem, który w przypadku zdjęć typu packshot ma swoją specyfikę to produkty wielkogabarytowe.
Duże przedmioty
Te zwykle wymagają odpowiedniego „odejścia” czyli odpowiedniej i zwykle jak największej odległości od produktu aby perspektywa tegoż produktu była jak najmniej zniekształcona. Są też produkty ogromne jak samochody typu TIR (ciągnik siodłowy z naczepą) i te zwykle wykonuje się na zewnątrz, na dworze i tu aby zdjęcie typu packshot oddawało poprawnie przedstawiany produkt musimy liczyć się z pogodą i oczywiście bezdeszczową. Słońce w tym wypadku też nie powinno być zbyt ostre. Innymi produktami, które w przypadku fotografii produktowej typu packshot, sprawiają też sporo problemów to odzież. Tu mamy oczywiście wiele tematów do omówienia z klientem. Są to: kwestia ułożenia materiału, zwykle konieczność prasowania materiału, możliwość ułożenia materiału na płasko lub powieszenia na wieszaku (zwykle ozdobnym).
Zdjęcia produktów spożywczych
Przypadkiem równie trudnym a może i nawet trudniejszym to fotografia typu packshot produktów spożywczych. Tak jak proste produkty typu owoce, chleb mogą być proste w wykonaniu zdjęć produktowych to już gotowe dania z menu mogą nastręczać wiele problemów. Niektóre produkty mogą z czasem stracić efekt świeżości, produkty po prostu nie będą atrakcyjnie wyglądać. Wtedy albo zdjęcia wykonujemy bardzo sprawnie i szybko, albo próbujemy podmienić je w trakcie sesji. Ewentualnie są graficznie poprawiane, aby wygląd dania był po prostu idealny.