Zdjęcia obrotowe 360 stopni

Fotografie produktową dzielimy na statyczną i interaktywną dynamiczną. Zdjęcia 360 stopni to typ fotografii produktowej zwanej potocznie packshotem  interaktywnym lub packshotem obrotowym.

Poniżej przykład prezentacji w formacie HTML5:

24 klatki na obrót, zdjęcia co 15 stopni

36 klatek na obrót, zdjęcia co 10 stopni

72 klatki na obrót, zdjęcia co 5 stopni

Prezentacja 360 stopni w pełni sterowalna (powiększenie, obrót, informacje, pełny ekran) w formacie HTML5.

PRZYKŁADOWE REALIZACJE:  GALERIA

Interaktywne packshoty obrotowe, uzyskuje się wykonując odpowiednią sekwencję zdjęć. Pokazującą produkt pod różnymi kątami zwykle wykonując 24, 36, 72 lub maksymalnie 360 zdjęć, którą następnie składa się w prezentację.

Zapewniamy sesje zdjęciowe produktów do 200 kg wagi oraz 3 m wielkości.

Poniżej przykłady prezentacji zbudowanych z 24, 36 i 72 klatek z trzema  graficznymi rozwiązaniami sterowania menu:

24 klatki na obrót, zdjęcia co 15 stopni – prezentacja w HTML5

36 klatek na obrót, zdjęcia co 10 stopni – prezentacja w HTML5

72 klatki na obrót, zdjęcia co 5 stopni – prezentacja w HTML5

Zdjęcia 24 klatkowe wykonuje się co 15 stopni i nie umożliwiają płynnej prezentacji fotografowanego produktu. Większą płynność uzyskujemy przy 36 a jeszcze większą przy 72 klatkach. Oczywiście niesie to za sobą większą ilość pracy a tym samym kosztów.  Zdjęcia obrotowe 360 stopni z założenia są formą fotografii produktowej, która praktycznie w całości umożliwia prezentację prezentowanego produktu. Daje pełny obraz produktu z każdej strony aby pokazać wszystkie cennych produktu.

Fotografia 360 stopni

Jest zwana też packshotem obrotowym wykonywana jest w studiu przy oświetleniu stałym, najlepiej nie błyskowym i wykonywana jest na obrotnicy, na której produkt umieszczamy i obracamy o zdefiniowany kąt. Mamy tu oczywiście różnego rodzaju obrotnice – elektryczne i ręczne. Elektryczne obracają się samoczynnie i to nawet automatycznie wymuszając wykonanie zdjęcia przez aparat fotograficzny. Ręczne też można wykorzystać do fotografii obrotowej ale wymagają znacznie większej wprawy oraz cierpliwości.

Zdjęcia 360 stopni to fotografia 3D prezentująca produkt w 3 wymiarach aby dany fotografowany przedmiot zaprezentować z każdej strony i aby potencjalny klient miał pełny obraz produktu, który chce zakupić.

Często wykorzystywaną formą packshotu przy prezentacji odzieży jest zdjęcie tak zwany „duch”. Wykonywany na specjalnym manekinie z odłączanymi elementami tak aby stworzyć wrażenie niewidocznej postaci. Idąc dalej duch obrotowy w pełni prezentuje ubranie – prezentując produkt z każdej strony.

Każdy rodzaj produktu można zaprezentować w formie obrotowej prezentacji czyli zdjęcia 360 stopni. Ważna jest oczywiście nośność obrotnicy, na której stawiamy fotografowany przedmiot. Oferujemy zdjęcia obrotowe produktów do 3 metrów średnicy oraz 200 kg wagi.  Fotografia 360 stopni daje nieograniczone możliwości ale wymaga dużo pracy. Fotograficy wykorzystujący zdjęcia 360 stopni muszą liczyć się ze znacznie większym nakładem pracy niż nad fotografią produktową statyczną.  Wykonanie 1 zdjęcia typu packshot a wykonanie 72 zdjęć i ich obróbka to różnica w czasie 72 krotna. Efekt końcowy jednak robi duże wrażenie zarówno na kliencie zlecającym jak i na kliencie końcowym, który myśli o zakupie tego produktu.

Zdjęcia obrotowe 360 wg badań dają większą liczbę konwersji o 20-50% a tym samym skuteczność promocji i sprzedaży w Twoim sklepie internetowym. Skuteczność prezentacji produktu wprost przekłada się na sprzedaż a to najważniejszy element w prowadzeniu sklepu internetowego.

Wszystkie prezentacje obrotowe realizujemy w następujących formatach: HTML5, FLASH, QUICKTIME oraz GIF.

Przykład zdjęcia 360 stopni w formacie GIF składającego się z  24 (po lewej) oraz 72 (po prawej) pojedynczych zdjęć.

W naszym studiu wykonujemy zdjęcia obrotowe, które to zdjęcia potocznie zwane są też: „zdjęcia 360 stopni” lub „fotografia 360 stopni” lub „fotografia obrotowa 360 stopni” lub „fotografia 3D”.

Zdjęcia obrotowe 3D czyli fotografia 360 stopni jest najlepszym rodzajem fotografii prezentującym produkt, kolejny poziom to już tylko forma filmowa video.

SARA STUDIO zajmuje się fotografowaniem eksponatów muzealnych z zastosowaniem najnowszych technik archiwizacyjnych w tym zdjęcia obrotowe 360 stopni.

Więcej szczegółów tutaj